Już od 1 marca 2015 roku prawo do zwolnień z przymusu ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy fiskalnej straci wiele osób wykonujących określone czynności zawodowe na rzecz podmiotów nieprowadzących działalności gospodarczej oraz na rzecz rolników ryczałtowych. W ten sposób, obowiązek korzystania z kasy fiskalnej obejmie lekarzy, którzy zajmują się świadczeniem prywatnych usług medycznych w sposób bezpośredni. Obowiązek nie będzie dotyczył lekarzy pracujących w oparciu o kontrakt z NFZ lub innym podmiotem gospodarczym.

 

Aby praca lekarza przebiegała szybko i wygodnie należy dokonać wyboru odpowiedniego urządzenia fiskalnego. Funkcje dużych kas świetnie sprawdzających się w punktach masowej sprzedaży, mogą okazać się nieprzydatne w lekarskim gabinecie. Do osób, które wykonują czynności medyczne kierowane są głównie kasy mobilne. Najczęściej lekarz nie potrzebuje urządzenia pozwalającego na wydruk setek paragonów dziennie; dlatego lepiej postawić jest na poręczność, niewielkie gabaryty, możliwość łatwego transportu oraz prostotę obsługi. Taka kasa w rękach lekarza będzie urządzeniem działającym niezależnie od miejsca wykonywanej pracy. Można z niej wygodnie korzystać zarówno w gabinecie jak i podczas wizyty domowej. Czynnikiem decydującym powinna być również wytrzymałość baterii oraz czytelność druku umieszczanego na paragonie. Aby zakupić urządzenie dopasowane do indywidualnych potrzeb należy zasięgnąć porady profesjonalisty. Warto zdecydować się na doradztwo oferowane przez sklep z kasami fiskalnymi Warszawa – Ursynów, który znajduje się pod adresem http://buchcom.pl/.

 

Kasa fiskalna dla lekarza Warszawa – kiedy zacząć jej szukać?

 

O wyborze odpowiedniego urządzenia lekarze powinni pomyśleć jeszcze w 2014 roku. Choć nowe przepisy prawne wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2015 roku, to ostatecznym terminem posiadania kasy dla wszystkich zobowiązanych przedstawicieli zawodów lekarskich działających w zawodzie, jest 1 marca tego samego roku. Przekroczenie tego terminu wiąże się z utraceniem ulgi na zakup urządzenia, ponadto na lekarza mogą zostać nałożone sankcje jeżeli zostanie wykryte świadczenie usług medycznych bez rejestracji czynności na kasie fiskalnej. Wcześniejszy zakup kasy powinien być również zmotywowany tym, że wiąże się z większymi możliwościami wyboru.

 

Osoba świadcząca usługi medyczne powinna gruntownie zapoznać się z obsługą kasy przed rozpoczęciem faktycznego jej użytkowania. Zapewni to szybkie wystawianie paragonów oraz pozwoli uniknąć ewentualnych błędów już po dokonaniu fiskalizacji urządzenia. Lekarz powinien poćwiczyć obsługiwanie systemu na kasie pracującej w trybie szkoleniowym. Po opanowaniu obsługi urządzenia, należy dokonać fiskalizacji kasy z pomocą specjalisty z serwisu. Trzeba dokonać również rejestracji kasy w Urzędzie Skarbowym, gdzie urządzeniu zostanie przydzielony odpowiedni numer ewidencyjny. Kasa fiskalna dla lekarza Warszawa może okazać się naprawdę dużą pomocą w ewidencjonowaniu sprzedaży!